loading

سوال دارید؟ از ما بپرسید

_

لطفا ابتدا پاسخ سوالات رایج قبلی را بخوانید، اگر پاسخ مورد نظر خود را پیدا نکردید، سوال خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم. سوالات متداول زیر را کاربران ما در بازه‌های زمانی متفاوتی پرسیده‌اند و دکتر تورج مکرمی پاسخ داده‌اند.

سوالات رایج

پر تکرارترین سوالات در زمینه پوست و مو

برای جوانسازی پوست میکرونیدلینگ موثرتر است یا RF فرکشنال؟

در هر دو دستگاه سوزن‌های بسیار ظریفی همزمان وارد پوست می‌شود که همین ورود و خروج سوزن باعث تحریک کلاژن‌سازی و نهایتا جوانسازی، کاهش چین و چروک و صاف شدن جای جوش‌ها می‌شود.

در RF فرکشنال علاوه‌بر موارد ذکر شده در بالا امواج رادیو فرکوئنسی از نوک سوزن‌ها به ناحیه دِرم تابیده می‌شود و گرمای حاصل کمک زیادی به ساخته شدن کلاژن الاستین و سفت شدن پوست می‌کند.

بنابراین RF فرکشنال موثرتر از میکرونیدلینگ است اما خوب هزینه به نسبت بالاتری هم دارد.

تفاوت هایفوتراپی با سایر روش‌های جوانسازی مانند CO2 در چیست؟

چنانچه پوست را ۳ لایه در نظر بگیریم در هایفوتراپی امواج اولتراسوند که به سطح پوست تابیده می‌شود از لایه اول و دوم عبور می‌کند و به لایه سوم برخورد می‌کند که این لایه “اِس مَس” نام دارد و گرم شدن نقطه‌ای آن باعث کشیده شدن ماهیچه صورت، لیفت صورت و کشیده شدن ابروها می‌شود.

بنابراین برای افراد میانسال که از شلی و افتادگی پوست ناراضی هستند بسیار موثر است.

آیا ملاسما یا لک حاملگی با لیزر قابل درمان است؟

برای درمان ملاسما در قدم اول باید از کرم‌های ضد آفتاب و روشن کننده که حاوی هیدروکینون، ویتامین سی، ترانکزامیک اسید، ترتینوئین و ترکیب‌های مشابه است استفاده شود. همچنین باید به صورت مداوم باشد و چنانچه قطع شوند باعث به وجود آمدن مجدد لک می‌شوند.
بنابراین زمانی که ملاسما باعث اذیت روحی و روانی شخص می‌شود و بیمار از استفاده از کرم‌ها خسته شده است می‌توانیم این مشکل را با استفاده از مجموعه‌ای از لیزرها درمان نماییم.
خوشبختانه در یک جلسه انجام می‌شود و نتیجه دائمی خوبی دارد. حتی علاوه بر از بین بردن لک باعث جوانسازی و روشن شدن پوست می‌شود. اما دوره نقاهت نسبتا طولانی‌ای دارد.

بهترین روش از بین بردن جای جوش صورت چیست؟

برای درمان جای جوش روش‌های متعددی وجود دارد. مثلا می‌توان از لیزر RF، اندولیفت، سابسیژن و حتی تزریق ژل  استفاده کرد. اما نکته حایز اهمیت با کلاژن سازی باعث کم شدن جای جوش یا اسکار آکنه می شود.

یکی از موثرترین روش‌ها استفاده از لیزر CO2 فرکشنال است که نور به صورت ستون‌هایی با قطر خیلی باریک در حد میکرون به سطح پوست تابیده می‌شود و تا ناحیه درم نفوذ می‌کند و با کلاژن‌سازی باعث کم شدن جای جوش و آکنه می‌شود.

و یا می‌توان از RF فرکشنال استفاده کرد که با مکانیسم امواج رادیوفرکوئنسی به کلاژن‌سازی کمک می‌کند.

ازما بپرسید

فرم ارتباطی برای پرسش سوال

    02188875573